ÇALIŞMA ALANLARI

gorsel

BİREYSEL TERAPİ

Beliz Bicil Tokay, çocuk, ergen ve yetişkinlere, bireysel psikolojik danışma hizmeti vermektedir. Seansların günü, saati ve sıklığı, danışan ile yapılan ilk görüşmede, danışanın ihtiyaçları ve koşulları doğrultusunda belirlenir. Gerekli durumlarda, danışanın onayı ile, çalışmalar diğer profesyoneller (Ör. psikiyatrist, öğretmen, okul psikolojik danışmanı, diyetisyen vb.) ile işbirliği içerisinde yürütülür.

Beliz Bicil Tokay’ın uzmanlık alanı, bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılması üzerinedir. Aile, okul, iş ya da sosyal yaşamı olumsuz etkileyen sorunlar bireyin yaşam kalitesini düşürebilmektedir. Bu nedenle seanslarda öncelikle danışanın ihtiyacının anlaşılmasına önem verilmekte ve danışanın ihtiyacına uygun kuramsal teknik kullanılarak çalışma yürütülmektedir. Ayrıca, Psikiyatrik ya da fizyolojik temelli hastalıkları bulunan danışanlarla, tanı ya da hastalık belirtilerine odaklanmak yerine danışanın fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarını belirleyerek yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışılmaktadır.

Bir diğer uzmanlık alanı, bireylerin yönetici işlev becerilerinin geliştirilmesi üzerinedir. Yönetici işlev becerileri, bireylerin hedeflerine yönelik davranışlarında rol oynayan odaklanma, duygu kontrolü, problem çözme, planlama, düzenleme gibi çeşitli becerilerden oluşur. Bireylerin gün içerisindeki işlevselliklerini ve yaşam kalitelerini etkileyen bu becerilerin, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanısı alan bireyler için de oldukça önemli olduğu saptanmıştır. Seanslarda, bireyin yönetici işlev becerilerinden hangilerinde daha çok sorun yaşadığı tespit edilerek kişiye özel bir çalışma yapılmaktadır.  

 

beliz Merhaba, Sayfama Hoşgeldiniz

Beliz Bicil Tokay

Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Hayatın keyifli bir öğrenme süreci olduğunu düşünür ve her insanın kendini geliştirme potansiyeli olduğuna inanırım. Çocukluk yıllarında çevremi gözlemlemeye dair ilgimin, insan davranışlarını araştırmaya yönelik bilimsel bir meraka dönüşmesi ile Psikoloji eğitimi almaya karar verdim.

beliz