ÇALIŞMA ALANLARI

gorsel

ÇİFT TERAPİSİ

Beliz Bicil Tokay, çiftler ile yaptığı çalışmaları İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü’nün bir üyesi olarak sürdürmektedir. Yaptığı çalışmalarda, ODTÜ Klinik Psikoloji Profesörü Hürol Fışıloğlu tarafından geliştirilen modellere göre çalışmaktadır. Çiftlerle ilişki sorunlarını “İlişki Pusulası” modeli, aldatma konusunu ise “Güvenlik Çemberi” modeline göre çalışmaktadır.

Çiftlerle ilişki sorunları çalışılırken “İlişki Pusulası” modeli kapsamında çiftlerin hedef ve ihtiyaçları belirlenir ve çalışma sonunda daha kaliteli bir ilişkiye sahip olmaları amaçlanır.

Aldatma ile ilgili çalışılırken öncelikle çift ile yapılan görüşmede aldatma ve ilişki sorunları birbirinden ayrılır. Aldatma konusu “Güvenlik Çemberi” modeline göre çalışıldıktan sonra çiftin ilişki sorunları ele alınır.

 

beliz Merhaba, Sayfama Hoşgeldiniz

Beliz Bicil Tokay

Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Hayatın keyifli bir öğrenme süreci olduğunu düşünür ve her insanın kendini geliştirme potansiyeli olduğuna inanırım. Çocukluk yıllarında çevremi gözlemlemeye dair ilgimin, insan davranışlarını araştırmaya yönelik bilimsel bir meraka dönüşmesi ile Psikoloji eğitimi almaya karar verdim.

beliz