Hakkında

gorsel

Beliz BİCİL TOKAY

Tam burslu statüsünde okuduğu İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji Bölümü’nden derece ile ve yüksek şeref öğrencisi olarak 2010 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi süresince stajlarını çeşitli okul öncesi eğitim kurumlarında, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi’nde ve Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sonrası, TÜBİTAK - Yurtiçi Yüksek Lisans Bursu’nu almaya hak kazanmış ve Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli Yüksek Lisans Programı’na başlamıştır. Bu süreçte Gaziemir Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü psikolog olarak görev yapmıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından, İzmir’de özel bir eğitim kurumunda 3-13 yaş arası çocuklardan sorumlu okul psikolojik danışmanı olarak görev yapmıştır.

Yüksek öğrenimine devam etme kararı üzerine, eş zamanlı olarak Ege Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı ve Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programı’na kabul edilmiştir. Bu süreçte, Yaşar Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde uluslararası bir projede araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Klinik psikoloji yüksek lisans programı kapsamında, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Çocuk ve Yetişkin Psikiyatri bölümlerinde uygulamalar yapmıştır. Ayrıca, yüksek lisans tezi kapsamında tez danışmanı ve bir meslektaşı ile birlikte Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı alan 15 yaş üzeri bireylerin yönetici işlev becerilerini geliştiren ve yaşam kalitelerini arttıran bir terapi programı geliştirmiştir.  Ayrıca, Yaşar Üniversitesi  Proje Destek Ofisi tarafından desteklenmeye hak kazanan “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu için Ölçek Geliştirme ve Uyarlama Projesi”nde araştırmacı olarak görev almıştır.

Klinik Psikoloji yüksek lisans programını başarıyla tamamlayan Beliz BİCİL TOKAY,  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programı’nın tez aşamasındadır.

 

 

beliz Merhaba
Tanışmak, Paylaşmak ve Birlikte Öğrenmek İçin…

Sayfama hoş geldiniz…

beliz